Фасадный декор и основные его виды

Стремление максимально украсить свой дом, используя декор фасада, вполне понятно и не требует длительных объяснений — всем приятно жить не в бетонной коробке, для чего существуют квартиры в многоэтажных домах, а в действительно уютном и привлекательном жилье, хорошо выглядящем не только изнутри, но также и снаружи. Именно для этого и существует производство фасадного декора, помогающее быстро и, что особенно важно, довольно недорого, в сравнении с классическими способами, выполнить декор фасада дома, обладающий действительно уникальным и неповторимым дизайном. С этой целью может использоваться декор фасад различных видов, основные из которых мы рассмотрим ниже.

Производство фасадного декора каких видов обычно выполняется?

Все рассмотренные элементы, равно как и некоторые другие, может предоставить для вашего дома современное производство фасадного декора, применяющее только актуальные материалы.

Про матеріал - GaudiBud

Гаряча лінія:  +38 (067) 657-29-29

UA | EN

Склофібробетон - це красиві, рельєфні, але при цьому тонкостінні, легкі, міцні вироби, а також відмінна гідроізоляція і механічний захист. Одне з головних напрямків використання СФБ - архітектурний декор.


Переваги виробів з склофібробетон

Висока міцність (в кілька разів міцніше бетону)

Довговічність

Ремонтопридатність

Мала вага

Екологічність

Нижче наведено наочний приклад одного і того ж вироби, виготовленого з монолітного бетону і з склофібробетону. Виріб, виготовлений з склофібробетону, в рази легше монолітного за рахунок своєї пустотілості, при цьому міцність даного вироби в кілька разів вище. Висока міцність виробів, виготовлених з склофібробетону, досягається за рахунок використання спеціального лугостійкого ровінгу, який армує бетон і підвищує його міцність в кілька разів.

Різновиди фібробетону

Сучасні будівельні технології розвиваються швидко, адже вимоги до них в сучасному світі все жорсткіші і жорсткіші. Нарівні з обладнанням удосконалюються і матеріали, що використовуються в будівництві. Одним із шляхів поліпшення характеристик існуючих матеріалів є додавання в них нових сполучних елементів - міцних волокон, які армують одержаний в результаті матеріал, роблячи його набагато міцнішим. Зокрема до таких матеріалів відноситься армований бетон, чиї властивості перевершують за всіма параметрами властивості звичайного марочного бетону. Армування бетону буває різних видів, серед яких особливо виділяється Фіброві армування, що є найбільш перспективним. Фібробетон, що отримується в результаті цього виду армування розділяється в свою чергу на класи в залежності від того які фібри використовуються для армування. Найбільш часто використовуються фібри з наступних матеріалів:

 • із сталі
 • із синтетичних волокон
 • із звичайного скловолокна
 • із лугостійкого скловолокна

Матеріал «склофібробетон» є результатом застосування останнього різновиду фібр і що важливо досить простий і недорогий у виробництві.

Основні функції та особливості склофібробетону (СФБ)

За своєю суттю склофібробетон - це дуже міцний і відносно легкий будівельний матеріал, при виробництві якого використовується два основних компоненти: дрібнозернистий бетон (бетон-матриця) і зміцнює його фібр з скловолокна. Армуючі волокна можуть бути розподілені по всьому об'єму отримуваного з склофібробетону елемента або переважати в будь-яких його частинах (зонах). Своїми чудовими характеристиками цей матеріал зобов'язаний міцному зчепленню бетону з усією величезною поверхнею фібр, площа якої може складати від 10000 до 50000 метрів квадратних (залежить від мети застосування матеріалу).

Оскільки довговічність і міцність склофібробетону істотно краще ніж у звичайного бетону, а працевитрати і витрати на будівництво з його застосуванням знижуються, то більш широке використання цього матеріалу і збільшення його виробництва можуть значно знизити вартість будівництва і обслуговування споруд в цілому.

Крім своєї відмінної міцності склофібробетон отриманий шляхом дисперсного армування має ще й високу стійкість до впливів вологи і температури, до динамічних навантажень і до багатьох інших руйнівних факторів. Ці здібності роблять склофібробетон дуже ефективним матеріалом, як для зведення будівельних об'єктів, так і для їх подальшої експлуатації.

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
https://gaudibud.com/virobnitstvo/pro-material#sigProIda40089603f


Тут можна побачити, що зовнішня поверхня предмета рівна і гладка, оскільки цей верхній шар формувався без використання фібр, щоб не довелося додатково обробляти і очищати поверхню від елементів скловолокна. Але всі наступні шари, приховані від очей після монтажу вироби, складаються з склофібробетону.

Залежно від мети використання склофібробетону йому можна надавати різні властивості шляхом зміни розміру та кількості фібр, їх комбінування і технології виробництва. Це в результаті дозволяє отримувати склофібробетон різний по своєму застосуванню: декоративний, спеціальний, конструкційний або гідроізоляційний.

Спектр видатних властивостей склофібробетону дуже широкий. Його висока стійкість до навантажень при вигині і ударах, до утворення тріщин, до впливу води і вогню. Вдало поєднується з можливістю створювати предмети майже будь-якої бажаної форми і при необхідності надавати їм гарний і бездоганний зовнішній вигляд.

Звичайний бетон надає досить мізерні можливості для реалізації сміливих архітектурних ідей. На відміну від нього склофібробетон, будучи матеріалом досить легким і пластичним, які приймають практично будь-які необхідні форми залишається поза конкуренцією, особливо якщо врахувати легкість його обробки, перевезення та монтажу на об'єкті. Реставрація споруд із застосуванням склофібробетону дає ще можливість істотно знизити навантаження на фундамент і конструкції, в свою чергу, економлячи гроші і час і позбавляючи від непотрібних трудомістких робіт.

Класифікація за типом армування
Вироби з склофібробетону можуть бути армовані по-різному, і підрозділяються відповідно на конструкції:

 • з фібровим армуванням - коли використовуються тільки фібри зі скловолокна, розподілені на весь виріб або на його частини
 • з комбінованим армуванням - в цьому випадку крім скловолокна використовується також стрижнева, дротова сталева арматура

Застосування склофібробетону
СФБ-елементи малої товщини використовуються для зведення і обробки будівель, особливе значення для яких має: зниження власної ваги, підвищення стійкості до розтріскування, захист від проникнення води, довговічність, підвищення ударної в'язкості і опору стирання, а також поліпшення екологічності та архітектурної виразності.

Для візуального ознайомлення з реальними можливостями використання склофібробетону пропонуємо до Вашої уваги наступні фотографії. На них зображені будівлі, побудовані фірмою GaudiBud, фасади яких виконані повністю з СФБ-елементів. Знання чудових властивостей склофібробетону і споглядання таких результатів його застосування не залишають ніяких сумнівів в його перспективності.

Залежно від ситуації для виконання склофібробетону елементом може бути використаний один з наступних способів виготовлення:

 • одношарові панелі з ребрами жорсткості
 • незнімна опалубка з заливкою

Форма і візерунок одержуваних з склофібробетону елементів оздоблення можуть бути практично будь-якими: від строгого малюнка до вільних форм, елементів геральдики та орнаментів. Для цього просто знадобиться відповідна рельєфна заготівка, виконана з деревини, металу, пластику або поліуретану. А різноманітності кольорової гами такої обробки можна домогтися за рахунок застосування білого або сірого цементу з додаванням фарбників, піску та інших допустимих кольоровоутворюючих матеріалів.

Товщина шару, що додає поверхні обробки необхідний зовнішній вигляд, досить мала (5-6 мм) і тим самим не вимагає великих витрат матеріалів, а відповідно і грошових коштів. Тонкий шар обробки під природний камінь, шифер або керамічну плитку виконується на склофібробетоній панелі, що є частиною конструкції з несучою рамою.

Склофібробетон дозволяє позбутися від одноманітності і масивності металевих конструкцій, від пластика, від громіздкості і недолугості бетонних споруд.

Крім оздоблювальних панелей в конструкцію фасадів будівель можуть бути дуже вдало додані окремі елементи для прикраси зовнішнього вигляду, наприклад під старовину, для підтримання певного архітектурного стилю. Склофібробетон до того ж досить успішно застосовується при обрамленні віконних прорізів, виготовленні портиків, карнизів, сонцезахисних екранів і багатьох інших елементів.

Покрівля, виготовлена ​​із застосуванням склофібробетону, має так само цілий ряд переваг. СФБ-конструкції можуть зовні повністю повторювати звичайні матеріали, що застосовуються для покрівельних робіт, при цьому перевершуючи їх багато в чому. Імітуючи, наприклад шифер або черепицю, Склофібробетон на відміну від них, проявляє властиві тільки йому легкість і стійкість до руйнування. При закріпленні на даху за допомогою шиферних цвяхів він не вимагає свердління отворів для кріплення, так як йому не властива крихкість натурального шиферу і цвях не стане причиною тріщин.

У міських парках, скверах та інших місцях для відпочинку склофібробетон буде незамінний для облаштування цих місць і поліпшення зовнішнього вигляду шляхом додавання безлічі декоративних і невеликих архітектурних елементів. З його допомогою архітектор і дизайнер легко створить безліч красивих предметів, наприклад лавки, квіткарки, фонтани, невеликі водойми і багато іншого. Властивості склофібробетону дозволяють виготовити предмети будь-якої форми і прикрасити їх будь-якими візерунками. СФБ-штукатурка стійка до виникнення тріщин, дуже міцна і не відшаровується як звичайні матеріали.

Вплив хімічних речовин, часто руйнують традиційні будматеріали, для склофібробетону не представляє небезпеки. Його звукоізоляційні характеристики: стійкість до корозії і гниття, пожежна безпека – це дає можливість застосовувати склофібробетон в будівництві не тільки звичайних будинків, а ще тунелів, шахт, автострад, водопроводів та інших об'єктів, що пред'являють до будівельних матеріалів дуже високі вимоги.

Досить вдало можна застосовувати склофібробетон при будівництві мостів виготовляючи з нього парапети і шумопоглинаючих конструкції, які будучи досить протяжними, не роблять великого навантаження на міст через свою малу вагу. До того ж склофібробетон набагато краще звичайного бетону охороняє конструкції і сталеву арматуру від зовнішніх впливів, зокрема від хлорвмісних речовин.

Для виробництва труб великого діаметру теж підійде склофібробетон, армований сітками стійкого до лугів скловолокна або просто відрізками волокна (фібрами). Стінки у таких труб можуть бути досить тонкими, з'єднувальні муфти не потрібні. Все це зменшує розміри траншеї під трубу і обсяг застосовуваних для засипки матеріалів, а також дозволяє застосовувати такі трубопроводи під дорогами, сильно навантаженими транспортом за рахунок довговічності склофібробетону з лугостійким волокном, його стійкості до великих навантажень, до впливу зовнішнього середовища і проходять по трубах речовин.

Водопроводи і канали, що складаються зазвичай з безлічі невеликих, але масивних бетонних елементів можна набагато простіше робити з більш тонких і легких склофібробетону частин. Особливо це актуально при організації дренажних та іригаційних систем в важкопрохідних місцях. А при використанні склофібробетону для каналів, що проходять під землею, великої кількості опорних конструкцій не знадобиться, що в свою чергу знизить загальні витрати на будівництво.

Елементи кабельних, дренажних і зрошувальних каналів з склофібробетону можуть також використовуватися в якості незнімної опалубки. В цьому випадку елементи з склофібробетону встановлюються на місце, а потім заливаються бетоном, при цьому роль склофібробетону - утворити внутрішній профіль каналу з гладкою поверхнею і виключити застосування складної тимчасової опалубки.

Чудові властивості в порівнянні з бетоном і залізобетоном
Склофібробетон є матеріалом, що володіє особливостями, що вигідно відрізняють його від інших матеріалів, що застосовуються в будівництві. Безсумнівну перспективність використання склофібробетону забезпечує набір його чудових якостей:

 • Зносостійкість, тріщиностійкість, ударна в'язкість, стійкість до негативних температур і атмосферних впливів
 • На відміну від традиційних видів армування скловолоконні фібри дозволяють використовувати більш ефективні конструктивні рішення, такі як тонкостінні конструкції, конструкцій без стрижневий або чи сітчастої розподільної і поперечної арматури та ін.
 • Можна зменшити витрату сталевої арматури або повністю його виключити, наприклад, в конструкціях з економічною відповідальністю
 • Істотно зменшуються витрати на арматурні роботи, підвищується ступеня механізації і автоматизації при виробництві фібробетонних конструкцій, наприклад, збірних тонкостінних оболонок, складок, ребристих плит покриттів, монолітних і збірних підлог промислових і громадських будівель, конструкцій незнімної опалубки та ін.

Примітка №1. Фіброві армування використовувати найкраще в конструкціях, які працюють:

 • Переважно на ударні навантаження, стирання, продавлювання та атмосферні дії
 • На стиск при ексцентриситетах додатки поздовжньої сили, наприклад, в елементах просторових перекриттів
 • На вигин при дотриманні умов, що виключають їх крихке руйнування

Примітка №2. Якщо СФБ-конструкції є несучими, то повинні формуватися із застосуванням комбінованого армування.

Властивості СФБ в марочному віці

Характеристика Межі значень
1 Щільність (суха) 1700-2250 кг/м3
2 Ударна в'язкість по Шарпі 1.1-2.5 кг•мм/мм2
3 Міцність при стисканні 490-840 кг/см2
4 Межа міцності на розтяг при згині 210-320 кг/см2
5 Модуль пружності (1.0-2.5)•104 МПа
6 Модуль пружності - умовний межа пружності 28-70 кг/см2 - межа міцності 70-112 кг/см2
7 Подовження при руйнуванні (600-1200)•10-5 чи 0.6-1.2%
8 Опір зрізу: - між шарами 35-54 кг/см2 - поперек шарів 70-102 кг/см2
9 Коефіцієнт температурного розширення (8-12)•10-6 °С-1
10 Теплопровідність 0.52-0.75 Вт/см2•°С
11 Водонепроникність по ГОСТ 12730 W6-W20
12 Коефіцієнт фільтрації 10-8-10-10 см/с
13 Морозостійкість по ГОСТ 100600 F150-F300
14 Вогнестійкість Вище вогнестійкості бетону
15 Спаленність Вогнетривкий матеріал (швидкість поширення вогню)
16 Звукопоглинання при товщині 15 мм 125 Гц
250 Гц
500 Гц
1000 Гц
2000 Гц
27 дБ
30 дБ
35 дБ
39 дБ
40 дБ

Примітка.

Для перекладу кг / см2 в МПа можна користуватися таким співвідношенням:
g * кг/см2 = МПа = 10 * кг/см2

Примітка.

Принципові технологічні схеми виробництва, а також перелік підготовчих робіт і заходи з технічного контролю якості та техніки безпеки в залежності від використовуваних видів технологій і матеріалів наведені у відомчих будівельних нормах.

Таким чином, замовлене виготовлення архітектурних елементів, повністю відповідають технічним і естетичним вимогам конкретного об'єкта, поряд з економією коштів і часу дозволяє вирішувати і додаткові, раніше нерозв'язні завдання, до числа яких можуть бути віднесені:

 • створення нового або збереження наявного архітектурного стилю будівлі;
 • посилення існуючих огороджувальних конструкцій, а також їх захист від руйнівного впливу атмосферних факторів;
 • приховування за архітектурними панелями зовнішньої електропроводки різного призначення (як силовий, так і слаботочной);
 • підвищення ліквідності будівлі в кілька разів;
 • проведення комплексної реставрації старовинних особняків зі збереженням усіх елементів і застосуванням автентичних матеріалів відповідно до норм реставрації.

Наочна ілюстрація якості виробів від компанії GaudiBud:

- всі випущені вироби формуються ручним способом (методами преміксінга і пневмонабризку).

- особлива увага приділяється дотриманню тех.процесса, витримці настановних розмірів і якості виливків лицьових поверхонь.